147659

Čakry

Lidské tělo je protkáno obrovskou sítí jemných silových proudů zvaných nádí, ve kterých proudí naše životní síla nazývaná prána.

Nádí se může lehce zablokovat stagnující energií, která se do těchto energetických proudů ukládá z naší emocionální energie tvořené našimi vnitřními a vnějšími zkušenostmi. Tyto zkušenosti zahrnují minulé a současné osobní i pracovní vztahy, hluboké i bolestivé zážitky a vzpomínky, pevná přesvědčení, pověry, víru i negativní myšlenky. Blokaci energie v nádí ovlivňuje i častá konzumace devitalizujícího jídla. Fyzickému tělu se pak přestane dostávat energie a pokud nedojde ke včasné nápravě, může se to projevit fyzickým onemocněním, doprovázeným i psychickou nepohodou a vyčerpáním.

Čakry jsou pulzující energetická centra v našem těle, jsou propojeny s fyzickým tělem právě prostřednictvím sítě nádí. Nejdůležitější čakry jsou napojeny na takzvanou čitriní nádí ukrytou ve středním proudu nádí sušumná, která probíhá od konce páteře až po dvanáct šířek palce nad temeno hlavy. Čakry vyzařují rovnoměrně do stran – pulzují. Zrakem mohou být vnímány jako trychtýřovité proudy z přední a zadní části těla nebo jako elipsy, jak se z každé čakry uvolňují určité počty energií.

 
© Copyright 2008-2010 Kateřina Žižková Aktualizováno dne 29.8.2011